top of page

Kurucumuzun Mektubu

Melis Kurtel Emin.jpg

Merhaba!

Ben tarımla uğraşan İzmirli bir anneyim. AMI diplomalı bir 3-6 yaş eğitmeni olmakla birlikte aynı zamanda bu okulda bir veliyim, iki kızım da okulumuza devam etmekteler. Kızlarımın ikisi de uzun süre Sahilevleri’nde AMI diplomalı bir bayan tarafından kurulan bir Montessori Anaokulu’na gittiler. Orada eğitildikleri süre boyunca kızlarımızda gözlemlediğimiz kendi kendilerine yetebilme becerileri, gelişen kültür ve matematik bilgileri, diğer insanlara karşı sağduyulu ve merhametli yaklaşımları beni ve eşimi çok etkiledi. Aldıkları eğitimin, içinden geçtikleri yöntemin ne kadar kıymetli olduğunu gördük. Çocuklarımızın ilköğretimlerinin de bu şekilde devam etmesi gerektiğini düşündük.  Çocukların birbirleriyle rekabet içine girmeden, kendi beceri ve kapasitesine göre, doğa içinde, huzurlu bir eğitime ulaşabilmeleri gerektiğine inandık.
 
Biz, İzmirliler olarak çok şanslıyız. Yaşadığımız şehir ve çevresi çok kıymetli bir coğrafya, kültür ve iklime sahip. 2018 Nisan ayında, bir anda “Ben İzmir’de böyle bir okul yapsam olmaz mı?” dedim.  Çok destek gördüm. Meğer herkeste böyle bir arayış varmış. Her biri alanında harikalar yaratan dinamik ekibimizin de özverili çalışmalarıyla bu hayalimi hızlıca gerçekleştirdim ve her gün gelişen bir aile haline geldik.
 
Şimdi sadece kendi çocuklarımız için değil, tüm çocukların faydalanabileceği mutlu bir eğitim ortamına sahibiz.  Artık tek tek çocuklarımızın çiçek açmasını seyredeceğiz!

Melis Kurtel Emin, 

Bademler Köyü Koleji Kurucusu ve 3-6 Yaş Montessori Eğitmeni

bottom of page