top of page
Ara
  • bademlermontessori

Sanal Gezi: Ara Güler Sergisi

Güncelleme tarihi: 30 May 2020

Bahar ayları okulumuzda "gezi ayları"dır... Malum pandemi sebebiyle birbirimizden uzak kaldığımız bu baharda geleneksel gezilerimizi alışık olduğumuz biçimde gerçekleştiremiyorsak da, sanal ortamda da gezilerimizi ihmal etmedik. Arkas Sanat Galerisi bünyesinde gösterimde olan "Ara Güler: Merhaba İzmir" sergisine sanal bir ziyaret gerçekleştirdik.

Ara Güler'in “İnsanlar bakarak, görerek, yaşayarak bir şeyler öğreniyor değil mi? Ben de baktım, gördüm, yaşadım, öğrendim işte. Bir de çektim. Haydi merhaba!” sözleriyle selamladığı İzmir'i, ünlü fotoğrafçının gözünden izledik. Kimisini bildiğimiz, kimisini yeni tanıdığımız, kimisinin ise tarihsel dönüşümü öncesi eski zamanlardaki haline baktığımız kentimizi bir de bu bakış açısıyla gördük.


Sanal geziler elbette ki hep birlikte sergiye giderek izlemenin yerini tutmuyor; ancak Arkas Sanat Merkezi'nin de arasında olduğu, dünya çapında birçok galerinin sergilerini sanal ziyaretlere açmış olması, bu süreçte bizler için de keyifli bir "çevrimiçi seyahat" yaşamaya fırsat verdi.


Dönemin geri kalanında da fırsat oldukça bu tür 'sanal gezi'lerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz.


Sizler de izlemek isterseniz, sınırlı bir süre için bu sergiyi aşağıdaki link'ten gezebilirsiniz:95 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Ankara Gezisi

Comments


bottom of page